بورس جهانی قرمز شد

مدیرعامل بانک مسکن با اشاره به اینکه اکنون ۸۳ هزار واحد طرح مسکن ملی یا در بانک تشکیل پرونده دادهاند و یا طرح اجرا شده است، گفت: متقاضیان نیز حدود ۱۰۰ هزار میلیارد ریال سهمالشراکه خود را در بانک واریز کردند و این بانک حدود ۵۴ هزار میلیارد ریال از این مبلغ را به طرحها تزریق کرده است. اما با توجه به اینکه این عملیات در کدام کشور انجام میشود، نوع اوراق بهادار نیز متفاوت خواهد بود. اما گاهی هدف بانک مرکزی، کاهش حجم پول و در نتیجه کنترل تورم است. در دومین هفته از ماه جولای شمار متقاضیان دریافت مزایای بیکاری در آمریکا با کاهش ۲۹ هزارنفری به ۳۶۳ هزار نفر رسیده که کمی فعالان بازار را نسبت به بهتر شدن وضعیت، حداقل در بازار کار امیدوار کرده است. دولت اندونزی سقف بودجهای ۴۹.۰۹ میلیارد دلاری به برنامه ریکاوری اقتصادی خود تخصیص داد که باعث شد کسری بودجه ۲۰۲۰ به ۶.۴ درصد افزایش یابد. چنین اقدامی موجب رونق کسبوکارها و رشد اقتصادی خواهد شد.

درست است که چنین اقداماتی در ایران صورت گرفت، اما باید گفت که به رغم این اقدامات همچنان این طرح به طور جدی در ایران اجرایی نشده بود. زمانی که نرخ بهره کم شود، افراد به جای آنکه دارایی خود را نزد بانک سپردهگذاری کنند، اقدام به خرید کالا و خدمات میکنند. اگر قصد بانک مرکزی از این عمل، افزایش حجم پول باشد، با هدف خرید اوراق بهادار وارد بازار میشود. عضو هیئتعلمی دانشگاه علامه گفت: اجرای سیاست پرداخت ارز 4200 تومانی همراه با ایجاد رانت برای برخی واردکنندگان کالاهای اساسی همراه بود بهطوریکه کالا بیشتر از نیاز کشور وارد میشد و مابقی آن به خارج از کشور میرفت. نکته مهم3: این وام به صورت وجه نقد و یا واریز به حساب متقاضی نمی باشد،بلکه در غالب یک فقره کارت خرید کالا به متقاضی تقدیم می شود ، و متقاضی می تواند مبلغ کارت را به صورت یکجا و یا به دفعات خرید نماید.حال ممکن است فردی بگوید من وجه نقد این وام را احتیاج دارم !

تبصره ۲: ادامه مراحل استخدامی دارندگان کارت معافیت دائم پزشکی، در صورت توفیق در مراحل مربوطه پس از تأیید پزشک معتمد بانک بلامانع خواهد بود. ۴-چنانچه مشخص شود داوطلبی با مدرک تحصیلی بالاتر در آزمون شرکت نموده است از استخدام و ادامه اشتغال وی در هر مرحله ممانعت بعمل خواهد آمد. در ادامه به چند مورد از این ویژگیها اشاره میکنیم. طبق این طرح، بانکها و موسسات اعتبار غیربانکی میتوانند مدیریت نقدینگی را در بازار بین بانکی انجام دهند. در هر دو طرح، حداقل مانده حساب شما نباید کمتر از ۱۶ میلیون تومان شود. درست است که این طرح، کنترل نقدینگی،نرخ تورم، نرخ بهره و دیگر عوامل اقتصادی را بر عهده دارد، اما این مهم در سایه اجرای درست سازوکار آن صورت میگیرد. در این میان برخی منابع خبری از شرکتهای واسطی خبر دادهاند که به آسانی برای شما وام بانکی چند میلیارد تومانی میگیرند. بانک مرکزی پس از انتشار این اوراق، شروع به مشخص کردن بانکهای عامل انتشار کرد. نرخ بهره مشخص: نرخ بهره اوراق بهادار قابل قبول بانک مرکزی باید مشخص باشد. پس مشخص است که اوراق بهادار برای انجام این عملیات، باید به تایید بانک مرکزی رسیده باشند؛ یعنی باید دارای ویژگیهایی باشند که از نظر بانک مرکزی قابل قبول است.

تعداد زیادی از بانکها که فعالیتهای خویش را اتومات کردهاند راههای مقرون به صرفهجویی را برای ارایه خدمات جدید تدارک دیدهاند. بانکهای مرکزی استاندارد خاصی را برای اجرای عملیات بازار باز تعیین میکنند. به همین دلیل بانکهای مرکزی پیش از آنکه چنین عملیاتی را اجرا کنند، ابتدا فهرستی تهیه میکنند و در آن اوراق بهادار قابل قبول را درج میکنند. مشتری موظف است هرگونه تغییر در مدارک و مستندات را به بورس اعلام کند. توجه: در صورت عدم مراجعه به سامانه و تغییرندادن رمز عبور (پس از گذشت ده روز، از فعال سازی خدمت) مشتری می باید بار دیگر برای دریافت رمز عبور به یکی از شعب بانک مراجعه کند. به بیان دیگر، افرادی که خواهان دریافت وام قرض الحسنه از بانک ها به منظور ایجاد مشاغل و کارآفرینی باشند از این پس می توانند تا سقف 100 میلیون تومان از این تسهیلات با کارمزد 4 درصد بهره مند شوند.