این تلاش هم منجر به شکست میشود

روحانی خطاب به ملت ایران گفت: مردم ثمره ایستادگی، صبر و مقاومت خود را در وین میبینند و اگر گزارش درست باشد و جناح بازی نباشد و گزارش را درست به گوش مردم برسانیم، نشانه عظمت ملت ایران و نشانه این است که طرفهای ما در برجام فهمیدند راهی جز اجرای قانون و مقررات بین المللی وجود ندارد. واضح است حتی ناکارآمدی های خود را متوجه دولت قبل می کنند مثلا می گویند 26 خوردرو دست آقای احمدی نژاد است، اگر احمدی نژاد 26 دستگاه خودرو بصورت غیر قانونی دست ایشان است و یا دانشگاه ایرانیان غیر قانونی است پس چرا از طریق مراجع قضایی اقدام نمی کنند! من اعتقاد دارم که آقای احمدی نژاد محبوب ترین چهره سیاسی در کشور است و اگر تصمیمی بگیرد که سال 96 به عرصه رقابت بازگردد قطع به بقین آقای روحانی و بزرگ تر از ایشان به فکر مقابله با محبوبیت احمدی نژاد می شوند. البته در نیت ایشان چه بوده، من نمیدانم ولی من از این حرف، چنین برداشتی ندارم که پس ما اجازه داریم بگویم چه چیزی خوب است و چه چیزی بد است! خدا می فرماید من چیزی می دانم که شما نمی دانید. می دانم مسوولان تلاش دارند این درد را بکاهند اما تقاضایم این است که بر سرعت خود بیفزایید قبل از اینکه کسانی کمرشان زیر بار این گرانی شکسته شود.

این نمایندگان معتقد بودند به دلیل اینکه برخی از مناطق کشور به اشغال دشمن در آمده است و برخی از شهرستانها نیز زیر آتش دشمن، بمباران و موشکباران میشود، برگزاری انتخابات عقب بیافتد. «آخر هفته گذشته، محمود احمدینژاد، خلاف عرف معمول مقامات جمهوری اسلامی ایران، با رادیو فردا گفتوگوی اختصاصی داشته است. خیر.بلکه سیاه نمایی رسانه ای بود مثل سیاه نمایی که صداوسیما در ماه های آخر ریاست جمهوری احمدی نژاد برای سفرهای استانی انجام می داد. مگر هنوز آقای احمدی نژاد محبوبیتی در میان جامعه دارند؟ البته آمریکا هنوز به دنبال مطرح کردن برجام موشکی یا گنجاندن مسائل منطقهای در مذاکرات هستهای است. دولت الکترونیک برای فراهم کردن شرایطی است که دولتها بتوانند خدمات خود را به صورت شبانه روزی و در تمام ایام هفته به شهروندان ارائه کنند. بعد از روی کارآمدن دولت سیزدهم مباحث مربوط به احیای برجام و از سر گرفتهشدن مذاکرات هستهای توسط بازیگران آن به اوج خود رسید.

جولیانی اما تاکید کرد که آن زمان بیرون از شهر بوده و ماریا راین با دستیار دیگری به نام “لری لوی” درباره این که جولیانی چه مبلغی را باید از کمپین دونالد ترامپ بخواهد، مشورت کرده بود. زمانی که بوسنی بازی فوتبال را از ایران برد، تعدادی زیادی پیامک به من رسید و در آن نوشته بود : دولت یازدهم باخت ایران در مسابقات جام جهانی را متوجه احمدی نژاد کرده است. حرف بسیار است ما این حرف ها را به موقع می زنیم و فعلا فرصت می دهیم تا این آقایان بتازند و موقعی که قشنگ فضا به نقطه خاصی رسید صحبت می کنیم فعلا سکوت می کنیم و قطعا سکوت آقای احمدی نژاد دایمی نیست . هویت احمدی نژاد دانشگاهی است و این هویت در فرایند دانشگاهی شکل گرفته است و در ساختار فعالتی دانشگاهی فعالیت سیاسی بسیار محدود است. ترامپ گفت اوضاع از دوره ریاست جمهوری «باراک اوباما» رئیس جمهور اسبق آمریکا بسیار بدتر شده و ادعا کرد مکزیک و دیگر کشورها با استفاده از این موقعیت، «مواد فروشها و افراد متجاوز و قاچاقچیان انسان و قاتلان» را به آمریکا می فرستند. آفتابنیوز : «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا روز پنجشنبه گفت، صددرصد شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال 2024 فکر میکند.

یکا و ایستادگیهایی که بر اثر آن در طول مسیر مذاکرات از سوی مسئولان جمهوری اسلامی به کار رفت، توانست در موارد متعدّدی از ورود زیانهای سنگین جلوگیری کند. آمریکا قادر نیست کاری کند که ما در برابر او زانو بزنیم و ملت ما این کار را نخواهد کرد. دانشگاه ایرانیان سیاسی نیست ؟ من شنیده ام که آقای روحانی در اولین ملاقات هایی که بعد از پیروزی با آقای هاشمی داشتند ،آقای هاشمی به روحانی گفتند که شما از هیچ جریانی و حزبی نگران نباشید مگر از آقای احمدی نژاد و فقط جریان آقای احمدی نژاد می تواند برای شما درد سر ساز باشد این نگرانی از آقای احمدی نژاد در همه رفتارهای دولت مردان از جمله این قسم جلاله آقای روحانی و برخورد با دانشگاه ایرانیان و ارائه آمار نادرست دیده می شود . دوستانی که از نزدیک حضور داشتند و آنچه را که روایت می کردند علاقه مردم بود و اگر شما هم از نزدیک حضور داشتید این سوال را نمی پرسید ولی روایات رسانه ها فرق می کرد،کاهش محبوبیت احمدی نژاد و کم بودن جمعیت در مشهد به روایت رسانه های اصلاح طلب بود و بدانید با این کار ها محبوبیت آقای احمدی نژاد مشخص نمی شود.