ایلان ماسک کیست { بیوگرافی کامل + زندگی شخصی + دوج کوین و تسلا }

ماسک میگوید زمانی که در دانشگاه مشغول به تحصیل بوده، همیشه دوست داشته است در فعالیتهایی شرکت کند که در نهایت منجر به تغییر دادن دنیا بشوند. ماسک یکبار در پاسخ به این سوال که چرا اینقدر دوج کوین را دوست دارد گفت “دوج هم سگ دارد هم میم، اما دیگران این چیزها را ندارند” و چه چیزی قابل میم شدن و با نمکتر از یک توله سگ؟ در همان سال موشک فالکون ۱ این شرکت اولین موشک خصوصی لقب گرفت که ماهوارهای را در مدار زمین قرار داده است. به همین منظور، اسپیس ایکس پس از بارها تلاش ناموفق، نهایتا در سال ۲۰۱۵ توانست یک موشک فالکون را در بازگشت از فضا با موفقیت روی یک شناور در میان اقیانوس فرود بیاورد تا بتواند در پروازهای بعدی مجددا از آن استفاده کند.

پس از بحران مالی سال 2008، سمت مدیرعاملی شرکت تسلا را بر عهده گرفت، موقعیتی که او همچنان در اختیار دارد. توییتهای او در سال ۲۰۱۸ بیش از همیشه جنجالی شد و خبرهای ضد و نقیض او در مورد خصوصیسازی تسلا، سرانجام دردسرساز شد تا این که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا او را در تاریخ ۳۰ سپتامبر این سال (۸ مهر) به کنارهگیری از هیئت مدیرهی این شرکت محکوم کرد. در همان سنین یک برنامه ریزی کوچک انجام داد که علاقه وی را چند ۱۰۰ برابر کرد. او کد بیسیک بازی را به ازای 500 دلار، به یک مجله، به نام «PC and Office Technology»، فروخت. ساتوشی ناکاماتو، نام اعلام شدهای است که میگویند بنیانگذار و سازنده ناشناس بیت کوین است که دامین و مجموعه بیت کوین را پدید آورده است.

امروز ماسک با در اختیار داشتن ۱۱.۵ میلیارد دلار ثروت شخصی، هشتاد و سومین فرد ثروتمند زمین است و فوربز او را در رتبهی بیست و یکم قدرتمندترین افراد جهان قرار داده است. اگرچه هر دوی این رشتهها، در مسیر حرفهای آینده ماسک قرار داشتند، اما فیزیک بود که عمیقترین تأثیر را در افکار وی به وجود آورد. ماسک در این توئیت نوشت: به نظر میرسد واژه توربو در پورشه، معنایی که فکر میکنید را ندارد. پس از این پرتاب سرنوشتساز، در سال 2012، این شرکت فضاپیمای خود به نام «SpaceX Dragon» را به ایستگاه فضایی بینالمللی متصل نمود. در نتیجه، تمرکز شرکت بر روی این سرویس، افزایش یافت و در سال 2001، نام شرکت، به «PayPal» تغییر یافت.

  • کشور: فرانسه
  • ثروت: ۶۹ میلیارد دلار
  • منبع ثروت: کارآفرین / سرمایه گذار
  • کشور مبدا: هنگ کنگ
  • ماسک باید پول خریداران هندی استارلینک را فعلا پس بدهد
  • سن: 65 سال
  • ارزش خالص دارایی: 120.0 میلیارد دلار
  • منبع درآمد: گوگل

در سال 2002، او بار دیگر نیز شانس خود را امتحان نمود، اما شرکتهای هوافضای روسی، پول زیادی را برای موشکهایشان طلب کردند و ماسک مجبور به ترک آنجا شد. ایلان، در 17 سالگی به کانادا رفت تا از خدمت در ارتش آفریقای جنوبی اجتناب کند و بعدها از طریق مادرش، شهروندی کانادا را به دست آورد. ایلان، در آفریقای جنوبی متولد شد و دوران کودکی و نوجوانی خود را در آنجا سپری نمود. با این حال، ماسک و مشاورانش نتوانستند با شرکتهای هوافضای روسی که آنها را جدی نمیگرفتند، به توافق برسند. ایلان ماسک در این مصاحبه اعلام کرد که فرود یک فضاپیمای سرنشیندار روی مریخ در بهترین حالت 5 سال و در بدترین حالت 10 سال زمان خواهد برد. با این وجود ایلان ماسک همچنان علاقهمند به اظهار نظر در رابطه با مسائل مختلف است و در جدیدترین صحبت های خود به طور تلویحی اعلام کرده که یک «Petrolhead» (لقبی که به دوستداران و علاقهمندان خودرو میدهند) واقعی است.

ماسک که با سرمایهی ۱۰۰ میلیون دلاری حاصل از پروژههای قبلی خود اسپیس ایکس را تأسیس کرده بود، بهصورت همزمان عنوان مدیر ارشد اجرایی (CEO) و مدیر ارشد تکنولوژی (CTO) این شرکت را در اختیار دارد. غیر از تسلا و «SpaceX»، ماسک در پروژههای دیگری نیز مشارکت داشته است. پس از چند گام اشتباه، شرکت نهایتاً شروع به ساخت موشکهای خود کرد و پس از آن، موفقیتهای قابل توجهی نیز کسب نمود. در یک مقایسه از نظر میزان بانمک بودن،توسعه دهندگان بیبی دوج ادعا میکنند که این توکن نمره 9000 را کسب میکند در حالی که دوج کوین امتیاز 5000 و شیبا اینو 100 را کسب میکنند. به گزارش اسپوتنیک، ایلان ماسک، رئیس شرکت تسلا و اسپیس ایکس در شبکه های اجتماعی جک سوینی، یک دانشجوی 19 ساله از فلوریدا را که یک حساب کاربری در توییتر ایجاد کرده را بلاک کرد.این دانشجو در این حساب کاربری و با استفاده از یک ربات، پرواز جت شخصی ایلان ماسک را ردیابی می کرد.

بیبی دوج از نمادهای مشترک زیادی با دوج کوین دارد اما از نظر فنی هیچ ارتباطی با ان ندارد-پس ازین نظر یک محصول جانبی(spinoff) محسوب نمیشود. دوج کوین یک انشعاب از Luckycoin که اکنون یک رمزارز منقرض شده که خود انشعابی از لایتکوین بوده ،میباشد. بیبی دوج که یک توکن BEP-20 است، بر بستر زنجیره هوشمند بایننس ساخته شد. این کارخانهی عظیم که در نوادای آمریکا واقع شده است، مساحتی برابر با ۳۰۰۰ هکتار یا سه برابر سنترال پارک نیویورک دارد. در نتیجه این فروش، ایلان برای سهم 11.7 درصدیش، 165 میلیون دلار، دریافت نمود.

همزمان با بالارفتن قیمت بیتکوین و رسیدن به سقف قیمتی ۲۰ هزار دلار، مقالهای در سایت “Medium” با موضوع «احتمالا ایلان ماسک بیت کوین را اختراع کرده است» منتشر شد. واضح است که «SpaceX»، برای ماسک بیش از یک سرگرمی بوده چرا که او 100 میلیون دلار، برای شروع آن سرمایهگذاری نمود. سرمایهگذاری بعدی او، «SpaceX»، یک برنامه خصوصی هوافضا بود. با وجود برنامه فشرده و اهداف جاهطلبانهای که ماسک دنبال میکند، موفقیت او در تلاشهایش میتواند بسیار آموزنده و دلگرمکننده باشد. در ادامه زندگی نامه ایلان ماسک به فعالیتهایی که او را به جایگاه فعلیس رسانده خواهم پرداخت.