افشای رابطه عمیق «فاکس نیوز» با دولت ترامپ بر اساس پیامهای متنی

در آنجا او درباره هیدروکسی کلروکین داروی ضدمالاریای بحثانگیز صحبت کرد که کارشناسان بهداشت عمومی به این نتیجه رسیده بودند به عنوان دارویی برای درمان کووید – ۱۹ موثر نیست. وی درباره احتمال افزایش نرخ بنزین گفت: اگر بخواهیم شرایط فعلی جامعه را در نظر نگیریم باید بگویم که افزایش نرخ بنزین و واقعی کردن نرخ حاملهای سوخت یک تصمیم درست اقتصادی است.

حال سوالی که مطرح می شود این است که چنانچه ما متصور باشیم نقدینگی متغیری تورم زاست و افزایش در آن باعث افزایش در تورم می شود، پس چگونه نرخ تورم با وجود رشد نقدینگی یکسان در دو دوره حسن روحانی تفاوتی زیادی با هم دارد؟ وی معتقد است که بهتر بود دولت به جای گران کردن ارز در سال ۹۶ تصمیم میگرفت که قیمت سوخت را واقعی کند چرا که خیلی بهتر بود، مردم نمیتوانند هم هزینه گران شدن ارز را پرداخت کنند و هم هزینه افزایش نرخ بنزین چرا که گرانی بنزین بر روی همه چیز اثر میگذارد، فقط این گونه نیست که مردم گرانی بنزین را تحمل کنند بلکه باید متحمل گرانی در همه ابعاد باشند و جامعه ظرفیت افزایش این گرانی را نخواهد داشت.

اشاره این فعال سیاسی اصلاحطلب به برخی حرکات اعتراضی در دی ماه سال ۹۶ است که وی میگوید برای جلوگیری از این تبعات اصلاحطلبان این بحث را مطرح کردند که آقای روحانی اگر مشکلاتی دارند و این مشکلات مربوط به دولت نیست با مقام معظم رهبری در میان بگذارند و از ایشان استمداد بطلبند تا این موانع برطرف شود.

» برخی اخبار و شواهد غیررسمی نشان میدهد که گویا دیدار صورتگرفته میان روحانی و رهبر معظم انقلاب، مربوط به یک ماه گذشته است که خبرش دیروز توسط مهاجری توئیت شد، البته دیدار رهبر انقلاب با روسایجمهور پیشین امر جدیدی نیست و مسبوقبهسابقه بوده است.

اینجور نیست که چون حالا با یک حجم عظیمی از تبلیغات بر روی یک موضوعی تمرکز میکنند، تکرار میکنند، با زبانهای مختلف آن را بیان میکنند، ناچار ما هم بایستی همرنگ جماعت بشویم و همان را مطرح کنیم؛ نه، ما خودمان مبانی و فکر داریم.

مشروعیت عقلانی اما اشاره به روش های قانونی برای توجیه نظام سیاسی دارد که بیشتر در نظام دموکراتیک مطرح است. عصر همان روز این کارگران درخواست اعتصاب عمومی را مطرح می کنند. به گزارش ایسنا، اولین جلسه دوره جدید پارلمان عصر امروز (یکشنبه) با تأخیر چند ساعته آغاز شده است. او تاکید داشته که در دولت روحانی کلا دوبار جلسه کمیته فیلترینگ برگزار شده است.

مردم هنوز خاطرات تلخ دوران هشتساله ریاست حسن روحانی بر دولت موردحمایت اصلاحطلبان و اعتدالگرایان را در خاطر دارند و طیف امیدوار به شکست دولت سیزدهم، به این زودیها نخواهند توانست اعتماد عمومی به خود را بازیابی کنند.

طیبنیا با کسب ۲۷۴ رأی از مجموع ۲۸۴ رأی، بالاترین رأی اعتماد بعد از پیروزی انقلاب را به خود اختصاص داد که نشان میداد اقتصاد کشور در سال ۹۲ حال و روز خوبی نداشت. به گزارش رجانیوز به نقل از فرهیختگان، محمد مهاجری، از چهرههای نزدیک به علی لاریجانی و عضو شورای سردبیری خبرآنلاین روز گذشته در صفحه شخصی خود در توئیتر از دیدار حسن روحانی با رهبر معظم انقلاب خبر داد.

در نهایت با درخواست بزرگان اصلاحات، محمدرضا عارف به نفع حسن روحانی از انتخابات کناره گرفت تا او با حدود ۵۱ درصد آرا، هفتمین رئیسجمهور جمهوری اسلامی ایران شود. شوک اولیه این انتخابات با رد صلاحیت آیتالله هاشمی رفسنجانی از سوی شورای نگهبان زده شد. این استدلال البته نافی انتقادات وارد بر استدلالهای شورای نگهبان در رد صلاحیت لاریجانی نیست.

وی در مورد زمزمه عدم ارائه لیست انتخاباتی از سوی اصلاحطلبان برای یازدهمین دوره انتخابات مجلس، گفت: فقط در یک صورت این احتمال وجود دارد و آن رابطه مستقیم دارد با تأیید صلاحیت نامزدهای ما برای انتخابات. تام رایت پژوهشگر ارشد موسسه بروکینگز یک بار گفت: تیم امنیت ملی ترامپ ضعیفترین تیم دهههای اخیر و در آستانه فروپاشی کامل است.

اس. سانجر» در تاریخ ۱۸ دسامبر مینویسد: ترامپ در مورد جهانی پر هرج و مرج و خیانت پیشهسخن گفت که در آن آمریکا با تهدیدات روزافزونی از سوی دولتهای جسور چین، روسیه، ایران و کرهشمالی مواجه است. پس از آن بود که پدر سلام، سمت سفیر سازمان آزادیبخش فلسطین در الجزایر، برزیل و سپس کنیا را به عهده گرفت و به باسابقهترین دیپلمات فلسطینی در سمت خود تبدیل شد.

سپس در گام بعدی و پساز تثبیت این موقعیت، به مذاکره با دیگر گروههای سیاسی بپردازند. برخی از این دیدارها بهویژه نزدیک انتخاباتهای مختلف رسانهای شده و حتی فضای سیاسی کشور را تحتتاثیر خود قرار داده است، مانند دیدار احمدینژاد و رهبر انقلاب قبل از انتخابات ریاستجمهوری سال 96. در آن دیدار احمدینژاد که رئیس دولت دهم بود از رهبر انقلاب برای حضور در انتخابات ریاستجمهوری 96سال مشورت گرفت و نظر ایشان را درخصوص کاندیداتوری در انتخابات جویا شد که توصیه و مشورت رهبری به او عدم حضور در انتخابات بود.

در واقع آنها تلاششان این بود که نُقصان در کشور به قدری شود که در انتخابات ۱۴۰۰ دولتی از جریان خودشان روی کار بیاید و ژست پیروزی بگیرند و ادعای این را داشته باشند که دولت متبوعشان در حوزههای اقتصادی، سیاسی و بینالمللی قدرتمند است و هر آنچه روحانی خراب کرده است، آباد خواهد کرد.

در افغانستان نه رسانهها به شکل خودجوش از دیپلوماسی افغانستان حمایت میکنند و نه دستگاه دیپلوماسی افغانستان هنوز دارای دیپلوماسی رسانهای قدرتمند است؛- با وجودی که دولت افغانستان یک دستگاه تلویزیونی و چند روزنامه چاپی و چندین سایت انترنیتی را در دست دارد.

بوئینگ در راس صادرکنندگان برتر ایالات متحده تقریبا 20میلیارد دلار از فروش به ایران به دست خواهد آورد. افرادی که میخواهند به صورت حضوری رای زودهنگام بدهند، میتوانند این کار را بکنند. او در ادامه صحبتهای خود اعلام کرد که در دولت پیشین تلاش داشته تا جلسات کارگروه فیلترینگ برگزار شود و توانسته تنها دوبار این جلسات را با حضور وزرای دولت پیشین برگزار کند: «در این دو جلسه هم بسیج شدند که به یک مسالهای رای بدهند و بروند که نمیتوان وارد جزییات آن شد.

در متن قانون اساسی، هیچ اشارهای به نفر دوم و سوم به عنوان نواب رئیس نشده و صراحتا آمده است که جلسه اول را باید «مسنترین نماینده» اداره کند. ائتلاف شیعیان عراق نیز اعلام کرده بود که با برگزاری جلسه پارلمان مخالف است. پس از اعتراضات آبان ماه ۱۳۹۸ در ایران، برایان هوک در بنیاد دفاع از دموکراسیها به سخنرانی در این زمینه پرداخت و ضمن طرح این ادعا که بیش از ۱۰۰۰ نفر در این اعتراضات کشته شدهاند، حمایت دولت ترامپ از این اعتراضات را اعلام کرد.

پدر حاکم کنونی بحرین کمک های زیادی به فلسطین کرده و دولت بحرین تا مدتی پیش کمک می کرد. این غرض ورزیهای شخصی در بحبوحه وعده مقام های کاخ سفید برای «اقدامات تلافی جویانه» علیه کسانی که در استیضاح شهادت داده اند یا نقش کلیدی را در استیضاح ترامپ ایفا کرده اند، انجام شده است. از آن سود انتظارات منفی از وضعیت اقتصاد ایران در دولت دوم حسن روحانی به علت خروج امریکا از برجام و پس از آن به وجود آمد شوک های ارزی، باعث گشت تا تورم در این سال ها بالا باشد.