افزایش ۶۱ درصدی بستریهای کرونا در استان تهران

وی ادامه داد: در حوزه معاونت امنیتی موضوعات مربوط به مدیریت و کنترل بیماری کرونا نیز با رصد آمار و اطلاعات انجام میشود. جلسات کارشناسی و مدیریتی در کنار جلسات اصلی ستاد استانی مقابله با کرونا به صورت منظم تشکیل میشود. استاندار تهران در بخش دیگری از صحبتهای خود با تأکید بر اولویت تکمیل پروژههای نیمه تمام در استان تهران گفت: بیتردید تا زمانی که پروژههای نیمه تمام را به اتمام نرسانیم پروژه جدیدی آغاز نمیکنیم. وی تأکید کرد: پیگیری دو مشکل اساسی تهران یعنی ترافیک و آلودگی هوا نیز در معاونت عمرانی استانداری تهران در حال پیگیری است. هر چند که این موضوعات به گونهای است که نمیتوان در کوتاه مدت بر آنها فائق شویم؛ اما ریلگذاری حل این معضلات در حال انجام است.

همچنین به گزارش خبرگزاری رویترز، رئیس سازمان نظارت دارویی اتحادیه اروپا نیز گفته است که اگر سازندگان واکسن نیاز به اصلاح محصول خود داشته باشند این سازمان آماده است ظرف ۳ تا ۴ ماه واکسنهای جدید را تأیید کند. درباره اُمیکرون چه چیزهایی نمیدانیم؟ ندانستهها درباره این گونه جدید از ویروس کرونا بسیار است و محققان در حال جمعآوری اطلاعات بیشتر در باره این ویروس هستند.

اگر مادری هنوز پس از زایمان بهبود کامل پیدا نکرده و نمیتواند شیر بدهد، شیر را بدوشد و از طریق یک قاشق یا کاپ تمیز با رعایت تمام نکات بهداشتی و احتیاطی به نوزاد بدهد. اگر محل زندگیم شلوغ میباشد، چه کار کنم؟ بسیاری از زنان در سراسر دنیا کنار افراد زیادی زندگی میکنند و بنابراین حفظ فاصله اجتماعی برایشان چالش برانگیزتر خواهد بود. و اهمیت شستشوی دستها را فراموش نکنید. در آخر کاده میگوید: «تاکید بر شستن دستها بیدلیل نیست. ویروس کرونا و صابون از هم بدشان میآید. یک کار ساده که اثرات خیلی خوبی دارد.

برای پیشگیری از ابتلا چه میتوان کرد؟ شستن منظم دستها با آب و صابون یا مایع ضدعفونیکنندهی الکلی میتواند ویروس را از بین ببرد. حفظ فاصلهی دستکم یک متر از فردی که سرفه یا عطسه میکند. پرهیز از لمس چشمان، بینی و دهان با دستان آلوده و رعایت مناسب بهداشت شخصی. پرهیز از حضور در شلوغیها. آیا باید نگران کرونای جدید (کووید ۱۹) باشم؟ بیماری ناشی از عفونت کووید ۱۹ عموما بهویژه برای کودکان و بزرگسالان جوان خفیف است. با این حال، یک نفر از هر ۵ نفر به مراقبت بیمارستانی نیاز پیدا میکند. درنتیجه نگرانی دربارهی این بیماری کاملا طبیعی است؛ اما با انجام اقدامات پیشگیرانه میتوان از ابتلا به کووید ۱۹ جلوگیری کرد.

این نشانهها همچنان میگویند که وقت قرنطینه است؛ اما علائم جدیدی نیز وجود دارند که باید حتما به آنها توجه کنید. اپیدمیولوژیستهای (همهگیرشناسهای) انگلیسی هشدار میدهند برای کسانی که در این یک سال و نیم واکسینه نشدهاند، آبریزش بینی نیز به این علائم همیشگی اضافه شده است. اگر بینی شما گرفتگی دارد، ممکن است زمان آن فرا رسیده باشد که با وجدان راحت آزمایش دهید و قرنطینه شوید. اگر فردی قبلاً واکسینه شده باشد، باید درباره از دست دادن اشتها و حالت تهوع نیز مراقبت کنید. اگر قبلاً برای مسمومیت غذایی معمول بود، حالا اینها علائمی هستند که واکسن و امیکرون با یکدیگر، موجب آن میشوند.

ویروس COVID-19 چگونه منتشر میشود؟ بسته به نوع کروناویروس، روشهای انتقال آن متفاوت است. در برخی از موارد روشهای انتقال بیماری از انسان به انسان شبیه بیماری آنفولانزا از طریق سرفه و عطسه است. آیا باید ماسک بزنیم؟ چنانچه علائم تنفسی (سرفه یا عطسه) دارید، برای محافظت از دیگران استفاده از ماسک پزشکی الزامی است. حتی اگر هیچگونه علائمی ندارید، به دلیل آنکه ممکن است ویروس در بدن شما وجود داشته باشد ولی هنوز علائم آن آشکار نشده باشد استفاده از ماسک ضروری است. ضمن آنکه ماسک امکان انتقال ویروس در هوای استنشاقی را نیز کاهش می­دهد.

اگر علائم کووید ۱۹ را داشتیم، چه کنیم؟ این موضوع به سن، نوع علائم و داشتن بیماری زمینهای بستگی دارد. اگر زیر ۵۰ سال هستید و یکی از علائم تب یا را سرفه دارید، در خانه بمانید و خود را قرنطینه کنید. اگر بیش از یک علامت (بهغیر از تنگی نفس) دارید، به پزشک مراجعه کنید. اگر ۵۰ سال به بالا هستید یا بیماری زمینهای یا تنگی نفس دارید و به همراه آن یکی از علائم بیماری را نیز در خود مشاهده میکنید، به بیمارستان مخصوص پذیرش بیماران کووید ۱۹ در استان خود مراجعه کنید. آیا ویروس کرونا جدید از طریق هوا منتقل میشود؟

در حالی که دانشمندان و پزشکان به کار خود برای درک و معالجه ویروس کرونا از دانش ما ادامه می دهند و توانایی درمان و پیشگیری از ویروس بهبود می یابد. در حال حاضر ، پیروی از توصیه های رسمی دولت و کسب اطلاعات فقط از منابع معتبری مانند سایت وزارت بهداشت، سازمان بهداشت جهانی (WHO) یا دپارتمان بهداشت دولت شما مهم است.

  1. آبریزش بینی
  2. آموزش پرورش گل و گیاه
  3. سندرم زجر تنفسی حاد (دیسترس تنفسی حاد) (ARDS)
  4. استراحت فراوان کنید
  5. افرادی که علائم بیماری تنفسی دارند
  6. آموزش اکسل Excel
  7. $$ m _ v = 1 $$ برای هادیهای صیقلی
  8. اختلالات خواب

در سال ۲۰۲۰، سازمان بهداشت جهانی، توصیه کرد، استفاده از ماسک بهترین راه پیشگیری از سرایت کرونا است. به گفته کارشناسان بهداشتی، زدن ماسک دو مزیت دارد: هم فردی را که ماسک زده از ویروس محافظت میکند و هم فرد آلوده، دیگران را بیمار نمیکند. همچنین فاصله اجتماعی از راههای پیشگیری انتقال بیماری است.